hello world!

Sposoby na kaca

Większość z nas nie wyobraża sobie udanej imprezy bez alkoholu. I nic w tym dziwnego, w końcu alkohol towarzyszy ludziom praktycznie od początków cywilizacji. Zatem, prawie wszyscy znamy nieprzyjemne odczucia jakie towarzyszą nam następnego poranka po mocno zakrapianej imprezie. Ból głowy, mdłości, ogólne osłabienie- to tylko niektóre z symptomów tak zwanego „kaca”.

Dlaczego tak się dzieje?

Nie możemy zapominać, że alkohol to dla naszego organizmu substancja toksyczna. Spożywany w zbyt dużych ilościach powoduje po prostu zatrucie organizmu, a co za tym idzie niesie ze sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Jak temu zapobiec?

Aby zapobiec złemu samopoczuciu w poranek po najlepiej jest pić z umiarem, albo, jak niektórzy mówią z przekąsem- wcale. Jednak, jeśli już zdecydujemy się spożywać alkohol w większych ilościach, możemy skorzystać z dostępnych na rynku środków, które mają zapobiec stanowi popularnie zwanemu „kacem”. \r\nChociaż zdania na temat ich skuteczności są podzielone to zawsze jest to dla Ciebie jakaś opcja.

Sposoby walki z kacem

Klina klinem?

Na pewno nie jedna osoba udzielająca Ci porad związanych ze sposobami walki z objawami zatrucia alkoholem proponowała Ci spożycie niewielkiej ilości alkoholu po przebudzeniu się następnego dnia po imprezie. Ale czy tak zwany „klin” faktycznie pomaga? Okazuje się, że nie do końca. Spożycie alkoholu w stanie zatrucia może tymczasowo złagodzić objawy, jednak na dłuższą metę jedynie Ci zaszkodzi. Powinieneś zamiast fundować organizmowi kolejną dawkę toksycznej dla niego substancji, dać mu szansę na wypoczynek i regenerację.

Odpowiednie nawodnienie

Naukowcy nie znają szczegółowych przyczyn kaca i nie można stwierdzić, że złe samopoczucie powoduje właśnie odwodnienie spowodowane przedawkowaniem alkoholu. Jednakże, dostarczenie swojemu organizmowi dużej ilości płynów może wpłynąć pozytywnie na Twoje samopoczucie. Niezależnie od tego czy będzie to sok, herbata czy woda. Jeśli jednak masz w zwyczaju częste picie kawy, jeśli masz kaca, lepiej zrezygnuj z kolejnej porcji kofeiny. Kofeina wpływając na ciśnienie krwi może jeszcze bardziej pogorszyć Twoje samopoczucie.

Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia mogą być pomocne. Często jednak, nasz stan nie pozwala nam nawet na najprostszy wysiłek fizyczny. Dlatego też, może lepiej będzie, jeśli ćwiczenia odłożysz na trochę później.

Na koniec

Kac potrafi być bardzo dotkliwy, więc na pewno warto dawkować sobie alkohol rozsądnie. Nie zapominajmy, że łatwiej zapobiegać niż leczyć.

Polityka prywatności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram