hello world!

Poznaj efektywny sposób rzucenia palenia

Moda na zdrowy styl życia rozpowszechnia się coraz bardziej z roku na rok. Jednak, mimo to, liczba palaczy nie wydaje się spadać, a palenie papierosów wciąż jest popularne wśród ludzi w różnych grupach wiekowych. Jeśli jesteś jedną z tych osób, pewnie nie raz zastanawiałeś się nad rzuceniem tego szkodliwego nałogu. Szczególnie wraz z początkiem nowego roku pojawia się fala chęci wprowadzenia zmian w swoich nawykach. Ale wszyscy wiemy, że w przypadku uzależnień nie jest to takie proste i zdarza się, że postanowienia nie potrafimy skutecznie wcielić w życie.

Czemu trudno jest rzucić?

Jednym z podstawowych powodów, oprócz uzależniającego działania nikotyny, jest fakt, że palenie kojarzymy z pewnymi sytuacjami i miejscami. Możemy kojarzyć je z relaksem albo odreagowaniem stresu. Dlatego też, ważne, żebyś zidentyfikował swoje 'wyzwalacze' i zacząć unikać ich. Jeśli uniknięcie jest tylko czczą mrzonką, możesz po prostu starać się zająć się czymś, co odwróci Twoją uwagę od chęci zapalenia. Może to być bazgranie po kartce papieru, lub rzucie gumy. Musisz znaleźć coś, co będzie skuteczne dla Ciebie.

Nie pozwalaj sobie na drobne odstępstwa od postanowienia!

Tak jak z każdym innym postanowieniem, chęć trwałego zerwania z nałogiem tytoniowym wiąże się z wytrwałością. Jeśli pozwolisz sobie na „mały” wyjątek, czyli zapalenie tylko jednego papierosa- nie oszukuj się- na jednym się nie skończy. Wiadomo, że podczas okresu odstawienia będziesz odczuwał chęć na zapalenie, jednak nie możesz dać się jej pokonać. Małe odstępstwo może zniszczyć cały Twój trud. Oczywiście, nie jest to reguła, jednak istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że właśnie tak będzie.

Aktywność fizyczna dobra na wszystko

Możesz skutecznie pozbyć się głodu nikotynowego poprzez rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej. Bieganie, uprawianie jogi, czy nawet spacery mogą pomóc Ci w radzeniu sobie ze stresem jaki towarzyszy podczas rzucania nałogu.

Na koniec

Przede wszystkim musisz naprawdę tego chcieć. Tylko Twoja własna, szczera chęć rzucenia palenia może przynieść długofalowe rezultaty!

Polityka prywatności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram