0

Nie czyść uszu patyczkiem

Każdy z nas musi od czasu do czasu myć uszy. I zdawać by się mogło, że to nie żadna filozofia, żeby to zrobić. Jednak, uszy są delikatne i warto byłoby korzystać jedynie z bezpiecznych sposobów pozbywania się z nich nadmiaru woskowiny.

Patyczki do uszu

Najpopularniejszym sposobem jest korzystanie z patyczków do uszu. Ale jest to metoda, która może okazać się szkodliwa. Po pierwsze patyczki mogą zamiast usunięcia woskowiny powodować po prostu przepchnięcie jej głębiej. Po drugie, istnieje zagrożenie uszkodzenia nimi błony bębenkowej. Warto więc, dowiedzieć się jak inaczej można to robić.

Użycie roztworu solnego

Należy rozpuścić jedną łyżeczkę soli kuchennej w okołu stu mililitrach wody. Następnie namoczyć bawełniany wacik w ten sposób otrzymanym roztworem. Przechylając głowę w bok wkropić do ucha odrobinę cieczy, poczekać aż dostanie się ona w głąb ucha. Po jakimś czasie przechylić głowę pozbywając się roztworu z ucha. Jest to bezpieczna i łatwa metoda, którą możesz stosować w domu.

Oliwa z oliwek

Wkraplając odrobinę oliwy z oliwek możesz w skuteczny i bezpieczny sposób zadbać o higienę swoich uszu. W ten łatwy sposób zmiękczysz woskowinę i sprawisz, że łatwiej będzie ją usunąć.

Ciepła woda

Najprostszym sposobem jest użycie ciepłej wody. Należy jednak upewnić się, że jest ona czysta.

Preparaty do higieny uszu

Na rynku dostępne są preparaty, które możesz stosować do czyszczenia uszu w formie aerozolu czy kropel. W ich skład wchodzić mogą oliwa z oliwek, czy różne olejki, a więc składniki bezpieczne dla zdrowia.

Na koniec

Higiena uszu to rzecz ważna. Aby uniknąć niechcianych problemów warto poszukać bezpiecznej metody jej utrzymywania.

Blog