hello world!

Jak naturalnie i skutecznie się pobudzić?

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się zarwać noc, żeby skończyć ważne zadanie. Rano zmęczony i senny próbowałeś pobudzić swój umysł i ciało do następnego dnia pracy dzięki kubkowi czarnej kawy. Albo czy znasz to uczucie zmęczenia, które dopada w środku dnia i powoduje, że znów sięgasz po kawę? Ale czy ten popularny napój zawierający kofeinę to obok okrytych złą sławą „energetyków” jedyna broń, po którą możemy sięgnąć, gdy potrzebujemy porządnego zastrzyku energii? A może jesteś jedną z osób, które nie lubią kawy albo twierdzą, że nie działa na nich tak jak kiedyś? Niezależnie od tego, który przypadek dotyczy Ciebie, istnieje wiele sposobów na to, jak porzucić uczucie zmęczenia i w pełni korzystać z dnia.

Pij więcej wody

Zmęczenie, które odczuwasz może być oczywiście spowodowane przez wiele czynników. Jednym z  nich może okazać się  nieodpowiednie nawodnienie organizmu. Wspaniałym sposobem na pobudzenie się w chwili osłabienia  jest wypicie szklanki wody. Jeśli nie lubisz samej wody, odpowiednim rozwiązaniem jest dodanie do niej czegoś, co nada jej lubiany przez Ciebie smak (np. plasterek cytryny).

Czy warto jeść śniadanie?

Wpływ na Twoje samopoczucie w ciągu dnia ma, także to jak go rozpocząłeś, a dokładniej czy rozpocząłeś go pożywnym śniadaniem. Chociaż to często powtarzane hasło może wydawać się przesadzone, jednak nie mija się z prawdą. Jeśli omijasz ten ważny posiłek istnieje duże prawdopodobieństwo, że około południa zaczniesz odczuwać zmęczenie i brak energii. Warto, więc zamiast martwić się jak pobudzić się w razie utraty energii, zapobiec temu stanowi  i z wyprzedzeniem zadbać o swój organizm jedząc śniadanie np. pod postacią płatków z mlekiem.

Rozruszaj się

Jeśli Twoja praca zmusza Cię do wielogodzinnego siedzenia powodem spadku energii może być  brak  ruchu. Dlatego wspaniałym rozwiązaniem na odzyskanie energii jest odrobina ruchu. Możesz robić sobie krótkie kilkuminutowe przerwy na spacer po biurze. Ważne, żebyś był bardziej aktywnym fizycznie, dlatego nawet wybranie schodów zamiast windy może okazać się dobrym pomysłem, aby się pobudzić.

Jak jeść, żeby nie być zmęczonym?

Podczas dnia na pewno trudno jest Ci znaleźć czas na porządny posiłek. Dlatego też, jeśli już sięgasz po szybkie przekąski upewnij się, żeby były one pożywne i dawały Ci wspaniały zastrzyk energii na kolejne godziny pracy. Świetnym pomysłem na przekąskę są owoce, węglowodany które w krótkim czasie wpłyną na podwyższenie Twojego poziomu energii. Oprócz tego zawierają wodę, witaminy i minerały. Jeśli wzbogacisz swoją owocową przekąskę tłuszczami lub białkiem pozwoli Ci ona zdobyć energię na kilka następnych godzin.

Polityka prywatności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram