hello world!

Jak błonnik uzdrowi Twój układ pokarmowy?

Przez długi czas błonnik pokarmowy był niedoceniany w świecie medycyny. Uważano go za zbędny składnik owoców i warzyw. Wszystko zmieniło się po odkrycie, że stanowi on niezbędny do prawidłowej pracy układu pokarmowego człowieka składnik diety. Wtedy to zaczęto namawiać Cię do spożywania go codziennie w ilości mniej więcej 30g na dobę.

Błonnik a odchudzanie

Jeśli kiedyś byłeś na diecie to wiesz z pewnością jak uciążliwy jest głód i jak ciężko pod jego wpływem nie zajrzeć do lodówki po jakąś przekąskę. Błonnik pokarmowy jest zdecydowanym Twoim sprzymierzeńcem w walce z głodem (zdecydowanie większym niż pewny serek reklamowany często w telewizji). A to dlatego, że posiada on właściwość pęcznienia pod wpływem wody. W ten sposób Twój organizm odniesie wrażenie, że spożyłeś więcej pokarmu niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Zapobieganie zaparciom

Typowym efektem braku błonnika są zaparcia. Uciążliwe. Z resztą nie muszę Ci o tym pisać bo z pewnością nie raz ich doświadczyłeś. Natomiast jedną z właściwości błonnika jest nadawanie resztkom pokarmu w jelicie odpowiedniej konsystencji, tak by wypróżnianie odbywało się szybko, abyś nie musiał zakładać w toalecie czytelni.

Działanie przeciwnowotworowe

Nowotwory każdego roku zabijają miliony istnień ludzkich. Na szczęście dzięki błonnikowi możesz w pewnym zakresie zabezpieczyć się przeciwko nowotworowi układu pokarmowego. Błonnik pokarmowy przylegając do ścianek jelita pomaga zapobiegać gromadzeniu się w nim resztek pożywienia. Takie resztki pozostawione w jelicie i gnijące zwiększają szansę na zachorowanie na raka.

Inne zalety błonnika

  • Zmniejszone wchłanianie cholesterolu.
  • Rola prebiotyczna czyli wpływ na budowanie się odpowiedniej flory bakteryjnej.
  • Obniżanie ciśnienia tętniczego krwi.

Skąd czerpać błonnik?

Masz dwie drogi na dostarczenie błonnika do organizmu jedna z nich to stworzenie sobie diety bogatej w owoce (najlepszym wyborem będą suszone), warzywa i produkty zbożowe. Szczególnie takie jak: agrest, awokado, maliny, żurawina, brukselka, karczoch, soja zielona, kasza gryczana, otręby kukurydziane i jęczmień. Oprócz tego istnieją naturalne suplementy takie jak choćby Błonnik witalny, z pomocą których w łatwy i szybki sposób zaspokoisz swoje zapotrzebowanie w błonnik pokarmowy.

Polityka prywatności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram