0

Domowe szampony do włosów

W dzisiejszych czasach mało rzeczy, z których korzystamy przygotowujemy sami. Wciąż zabiegani wolimy kupić coś w sklepie. Jednak przez takie podejście często wraz z oszczędnością czasu możemy niestety zaszkodzić swojemu własnemu zdrowiu kupując wysoko przetworzone produkty spożywcze lub produkty do higieny, które zawierają chemiczne substancje powodujące uczulenia i podrażnienia skóry.

Jednym z produktów, które najprawdopodobniej kupujesz w sklepie jest szampon do włosów. Istnieje wiele receptur, z których możesz skorzystać, aby stworzyć samodzielnie naturalny szampon we własnym domu.

Receptury

1. Połącz ze sobą trzy składniki: mydło kastylijskie, miód i oliwę z oliwek. Termin mydło kastylijskie nawiązuje bezpośrednio do nazwy regionu w Hiszpanii, Kastylii. Właśnie tam produkowano mydło z oliwy z oliwek i tłuszczu zwierzęcego. Dzisiaj tak zwane mydło kastylijskie tworzone jest z olejów roślinnych (oleju kokosowego, palmowego czy olejku jojoba). Niestety nazwa ta używana jest często w stosunku do produktów, które nie są wytworzone w pełni z naturalnych produktów, dlatego trzeba dokładnie zapoznać się ze składem, zanim zdecydujemy, aby użyć danego produktu.

2. Szampon na bazie mleka kokosowego to kolejny ze środków jakie możesz zrobić we własnym domu. Składa się z mleka kokosowego, organicznego szamponu dziecięcego i olejków eterycznych. Otrzymana mieszkanka pozwoli Ci w naturalny sposób oczyścić swoje włosy z zanieczyszczeń.

3. Możesz także stworzyć środek do mycia włosów z sody oczyszczonej i wody. Jest to bardzo tani i dobry sposób. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć naczynie, w którym przechowujesz swój szampon.

Na koniec

Jak wiadomo, włosy każdego z nas mogą w inny sposób reagować na różne środki. Włosy szybko przetłuszczające się potrzebują innej opieki od tych, które mają tendencję do bycia przesuszonymi i łamliwymi. Skorzystaj z podanych sposobów samodzielnego robienia szamponów i zdecyduj, który odpowiada najbardziej Twoim włosom.

Blog