0

Depilacja skóry wrażliwej

W dzisiejszych czasach depilacja nie jest już domeną jedynie kobiet. Coraz częściej mężczyźni regularnie korzystają z metod usuwania zbędnego owłosienia z powierzchni ciała.

Problem wrażliwej skóry dotyka wielu ludzi uprzykrzając im życie. Często trudno znaleźć metodę depilacji, która pozwoli osiągnąć żądany efekt bez wywoływania nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak swędzenie czy wysypka.

Golenie

Golenie jest chyba najpopularniejszą metodą usuwania niechcianego owłosienia. Jednak wiele osób borykających się z problemem wrażliwej skóry skarży się na podrażnienia, jakie może ono powodować. Taki stan rzeczy może być spowodowany na przykład wyborem niewłaściwej maszynki albo brakiem przygotowania skóry przed samym goleniem. Najlepiej wybierać golarki posiadające wiele ostrzy, gdyż cechuje je większa wydajność. Poza tym, przed goleniem należy nawilżyć skórę, a w przypadku problemów z podrażnieniami należy użyć olejku lub kremu, które zmiękczą włoski i skórę zmniejszając prawdopodobieństwo uszkodzeń naskórka. Ważne jest również, abyś regularnie wymieniał maszynki.

Depilacja przy pomocy pasty cukrowej

Jedną z naturalnych metod usuwania włosków jest depilacja przy pomocy pasty cukrowej. Metoda ta wykorzystywana była przez setki lat przez kobiety w krajach Bliskiego Wschodu. Pierwotnie używały w tym celu roztopionego karmelu. Pasta używana w dzisiejszych czasach jest środkiem zawierającym jedynie składniki pochodzenia naturalnego, czyli cukier, zioła o właściwościach łagodzących, a także sok z cytryny. Dlatego właśnie jest ona polecana osobom, które skarżą się na problemy z wrażliwą skórą. Naturalna formuła mieszanki stwarza małe prawdopodobieństwo podrażnienia skóry, dzięki czemu pozwala cieszyć się dobrym skutecznym efektem.

W przeciwieństwie do metody usuwania włosów z użyciem wosku, można ją zastosować na bardzo krótkich włoskach. Poza tym, efekt utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni.

Metodę też możesz wykonać w domu. Cukrowa mieszkanka depilująca jest dostępna na rynku, ale równie dobrze możesz zrobić ją samodzielnie.

Usuwanie włosków przy pomocy wosku

Depilacja woskiem jest bardzo rozpowszechnioną metodą usuwania owłosienia. Jednak, nie wszystkim dobrze służy. Podrażnienia po depilacji tą metodą mogą być spowodowane niewłaściwym względem danej części ciała rodzajem wosku lub też po prostu jego słabą jakością.

Na koniec

Jeśli posiadasz wrażliwą skórę musisz specjalnie o nią zadbać. Dlatego wybór odpowiedniej dla Ciebie metody usuwania owłosienia jest niezbędny, abyś mógł cieszyć się wolną od podrażnień skórą.

Blog