hello world!

5 sposobów na przyśpieszenie pracy mózgu

Czy nie marzyłeś kiedyś aby Twój mózg pracował jak dobrze naoliwiona maszyna? Masz dosyć ciągłego zmęczenia i senności? Jeśli tak, to prawdopodobnie należysz do zdecydowanej większości osób zamieszkujących naszą planetę. Zrealizuj te marzenia i poznaj kilka sposobów na to, by sprawić by Twój umysł dostał super mocy.

  1. Prawidłowe odżywianie - czyli takie, w którym dostarczasz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości kalorii każdego dnia w zbilansowanych posiłkach. Tutaj znajdziesz kalkulator, który pomoże Ci ustalić Twoje zapotrzebowanie kaloryczne - http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr Nie trzymaj się tych wyliczeń ściśle. Jeśli poczujesz, że przy liczbie spożywanych kalorii zaproponowanych przez kalkulator nadal czujesz się słabo, zwiększ ich ilość dostarczaną organizmowi. A zrób dokładnie odwrotnie, gdy zauważysz, że tyjesz.
  2. Suplementacja - to nie tylko łykanie kompleksu witamin i minerałów raz na dobę (co oczywiście polecam). Warto poza tym wybrać się do apteki i zakupić wyciąg z Miłorząbu japońskiego. Od wielu lat pomaga on chorym na Alzheimera. Zakładając, że jesteś osobą zdrową, Miłorząb łykany po obiedzie powinien zminimalizować senność odczuwaną przez wielu po zjedzeniu tego posiłku. Dodatkowo bardzo pozytywnie wpływa na pamięć.
  3. Medytacja - zdobywa coraz większą popularność w krajach zachodnich w tym i w Polsce. Chociaż wciąż jest przez wielu niedoceniana. Stanowi prawdopodobnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tak niszczącego dla umysłu stresu. Wystarczy dosłownie parę chwil w ciągu dnia, by wyciszyć się i sprawić tym samym, by organizm przestał produkować zabójcze dla mózgu substancje.
  4. Sen - od wielu lat powtarza się jak mantrę, że ludzie sukcesu śpią mało, że jeśli chcesz coś osiągnąć, to śpij najlepiej 5 minut na dobę itd. Z pewnością sam to dobrze znasz. Niestety idąc tą drogą szybciej nabawisz się jakiejś choroby niż osiągniesz wymarzony cel. Sen jest niezwykle ważny dla właściwej pracy organizmu. Można przyrównać go do procesu defragmentacji pamięci w komputerze. To, gdy śnimy wszystkie nasze nowe wspomnienia zdobyte w ciągu dnia są układane w spójną całość.
  5. Ćwiczenia umysłu – uwielbiam, gdy to co robimy przynosi nam jednocześnie wiele korzyści. Dlatego, też uważam, że najlepszym ćwiczeniem dla umysłu jest nauka języka obcego. Podczas nauki zwiększasz ilość połączeń nerwowych w swoim \"centrum dowodzenia\". Bycie osobą potrafiącą posługiwać się przynajmniej dwoma językami dodatkowo pozwala opóźnić niechciane efekty jakie niesie ze sobą Alzheimer twierdzi Dr Ellen Bialystok.
Polityka prywatności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram